Newsy

Perkusista Kata w składzie Hammer!

Perkusista Kata w składzie Hammer!

Piątek, 24 sierpnia 2012
Autor: moniska


Niedawno media obiegła informacja o powrocie legendy metalu lat osiemdziesiątych, zespołu Hammer. Dziś dowiedzieliśmy się, że w składzie reaktywowanego zespołu znajdzie się Mariusz Prętkiewicz, perkusista zespołu Kat.


 

 – Harris, planując powrót i nagranie nowej płyty Hammer chciał zaprosić kilku znamienitych gości i dziękuje mu, że znalazłem się wśród nich – mówi Mariusz Prętkiewicz. –  Jak to zwykle w tym fachu bywa, po nagraniu płyty przydałoby się przedstawić materiał na żywo, stąd propozycja wspólnego grania i znowu jestem tym szczęściarzem. Myślę, że decyzja o powrocie Hammer, to dobra decyzja, zważywszy, że przy dzisiejszym natłoku różnych gatunków muzycznych, brakuje tego, czego słuchało się kiedyś. Ja jeszcze z tego pokolenia jestem, które dobrze pamięta Hammer, Destroyer czy Dragon, stąd dobrze będzie uświadomić młodym słuchaczom, kto po KAT czy Turbo to wszystko zaczął w tym kraju, a z tego co się orientuję nie jest to jedyny powrót po latach – dodaje muzyk.

Nowa płyta zespołu Hammer pojawi się w listopadzie. Wydawnictwo zatytułowane „Mind Crushing Hammer” ukaże się nakładem RDS Music.

 – Wracamy w mocnym, metalowym stylu! – mówi Adam Harris, basista Hammer. – Choć skład jest odświeżony, bije w nas stalowe serce mocnego, nowoczesnego thrashu z potężną dawką melodyki i klimatów, których raczej na innych płytach nie usłyszycie. Na jesień planujemy trasę koncertową, zaś w listopadzie światło dzienne ujrzy specjalna płyta. „Mind Crushing Hammer” jest wydawnictwem podsumowującym 25letnią historię Hammer. Znajdą się na niej znakomici goście, śmietanka polskiego rock metalu: m.in. Wojciech Hoffman, Roman Kostrzewski, Andrzej Nowak, Titus, bracioa Cugowscy, Krzysztof Pistelok, Piotr Mańskowski, Krzysztof Oset i wielu, wielu innych! Płyta będzie oczywiście utrzymana w klimacie mocnego metalu w starym stylu, ale nie zabraknie na niej powiewów nowoczesności. Widzimy się na koncertach! – dodaje muzyk.

Hammer powstał w połowie lat 80tych, od początku cieszył się dużą popularnością i był jedną z pierwszych kapel metalowych przecierających szlaki gatunku w Polsce. Formacja była pierwszą w Polsce, która nagrała i wydała płytę w Niemczech (Shark Records). Istnienie zespołu naznaczone jest licznymi wzlotami i upadkami, zdarzały się zawieszenia działalności. Zawsze jednak Hammer mocą Wolfa Kohlera wokalisty podnosił się z popiołów. W bieżącym 2012 roku formacja w odświeżonym składzie powraca w wielkim stylu z nową płytą, na której jako goście specjalni pojawiają się przedstawiciele tak uznanych dla polskiej sceny zespołów, jak Kat, Turbo, Wolf Spider, Acid Drinkers, Tsa, Kreon i inne. Wspierany przez RDS Music, Hammer planuje na stałe zagościć na polskich scenach muzycznych.

Raport ze studia: http://youtu.be/Q7ksWjICa4o

 

Więcej:

www.hammer25.manifo.com

www.rdsmusic.pl

www.ironmedia.com.pl

 

źródło : Biuro prasowe Iron Media - press@ironmedia.com.pl


Podziel się tym newsem ze znajomymi...
Wykop.pl Blip.pl
Facebook.com Twitter.com Flaker.pl Delicious.com Powiadom znajomego
« Powrót Komentarze:

Nowości płytowe Koncerty Konkursy - zgarniaj nagrody!