Newsy

Muzyczne animacje w projekcie identi_TY

Muzyczne animacje w projekcie identi_TY

Sobota, 25 sierpnia 2012
Autor: moniska


W dniach 1-9 września w Centrum Nauki Kopernik, w ramach festiwalu Przemiany, odbędzie się projekt prezentujący polską animację – identi_TY. W programie poza krótkometrażowymi filmami znajdą się animowane teledyski.


 

 

identi_TY to autorski projekt, prezentujący niemal sto polskich filmów animowanych. Widzowie będą mieli szansę przypomnieć sobie wielokrotnie nagradzaną klasykę gatunku oraz poznać filmy młodych, niezależnych animatorów. Projekcje filmowe będą przeplatane utworami muzycznymi, do których animowane obrazy stworzyli polscy artyści.

W ramach identi_Ty zostaną zaprezentowane teledyski do muzyki wielu polskich, choć nie tylko, muzyków.

Do słów kołysanki „Był sobie król” śpiewanej przez Marię Peszek, obraz stworzył Tytus Majerski. Film rozgrywa się na dwóch płaszczyznach. Dosłowna ilustracja tekstu kołysanki śpiewanej dziecku przeplata się z jego realnym życiem. Kołysanka jest próbą uspokojenia małego chłopca i ujarzmienia rzeczywistości, w której czai się zło.

Katarzyna Groniec użyczyła swojego głosu animacji „Millhavenw reżyserii Bartka Kulasa. W inspirowanej balladą Nicka Cave'a animacji, obraz doskonale harmonizuje z muzyką i stanowi oś fabularną tekstu.

Głos Wojciecha Waglewskiego uczestnicy przeglądu będą mogli usłyszeć oglądając animację „Wino” w reżyserii Krzysztofa Szafrańca. Film to opowieść o człowieku, który traci to co pozwoliło mu odnaleźć siłę do życia – przyjaźń. Bohater wpadając w pętle wspomnień, tęskni za wspólnymi chwilami z przyjacielem oraz lampką dobrego wina.

Podczas przeglądu zostaną zaprezentowane również animacje będące obrazem popularnych utworów muzycznych, m. in. teledysk do utworu „Krzyżówka dnia” Moniki Brodki, poruszający temat poszukiwania środków wyrazu dla swoich emocji we współczesnym świecie.

Krzysztof Ostrowski dla zespołu Pustki stworzył teledysk do piosenki „Nie Zgubię się w Tłumie”. Jest to opowieść o samotności w dużym mieście. Obraz ukazuje walkę o przetrwanie wśród tłumów obcych ludzi i zachowanie własnej tożsamości.

Wymienione filmy to niewielki wycinek programu, na który składa się niemal sto animacji. Podczas przeglądu widzowie będą mogli także poznać animacje do których muzykę wykonali m. in. Tomasz Stańko i Leszek Możdżer. Uczestnictwo w projekcie to doskonała okazja do zapoznania się z przekrojem polskiej animacji, zarówno filmowej jak i wzbogaconej utworami muzycznymi w wykonaniu znanych muzyków.

Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny (ograniczony liczbą miejsc). Filmy w polskiej wersji językowej będą wyświetlane z angielskimi napisami.

Więcej informacji na stronie www.przemianyfestiwal.pl


Podziel się tym newsem ze znajomymi...
Wykop.pl Blip.pl
Facebook.com Twitter.com Flaker.pl Delicious.com Powiadom znajomego
« Powrót Komentarze:

Nowości płytowe Koncerty Konkursy - zgarniaj nagrody!