Newsy

Festiwal Space VJ Meeting

Festiwal Space VJ Meeting

Środa, 29 sierpnia 2012
Autor: moniska


Od 6 do 9 września w Olsztynie odbędzie się II edycja SPACE VJ MEETING – międzynarodowego festiwalu wizualizacji. Festiwal jest jednym z głównych wydarzeń kampanii „Warmia: Rebelia Kultury, który jako jedyny w Polsce, pokazuje osiągnięcia kultury audiowizualnej na tak dużą skalę.


 

Blisko 100 VJ-ów z całego świata przyjedzie do Olsztyna, by zaprezentować spektakularne projekcje wideo mappingu 3D i Kina Na Żywo, a także inne odmiany sztuki VJ-skiej. SPACE VJ MEETING to międzynarodowe święto artystów wizualnych i sztuki nowych mediów stworzone przez VJ-ów i dla VJ-ów. Na tworzone przez nich pokazy składają się m.in. animacje komputerowe, obrazy zarejestrowane kamerą oraz grafiki. Aby uatrakcyjnić występy, zostaną zbudowane struktury przestrzenne, na których wyświetlane będą projekcje wideo.  Przez 4 dni od 14:00 do 22:00 w olsztyńskim Planetarium będzie można oglądać video instalacje, wziąć udział w VJ-skich prezentacja oraz interaktywnych warsztatach:

 

 

6 września

12:00 – 22:00 konferencja prasowa, prezentacje, wideo instalacje, warsztaty – Sala Konferencyjna Planetarium

7 września

15:30 – 19:00 występy Vj-ów na kopule, filmy full dome, przedstawienia audiowizualne, instalacje w hallu – Planetarium

14:00 – 22:00 warsztaty – Sala Konferencyjna Planetarium

21:00 – 22:00 projekcje wideo mappingu na wieży Obserwatorium Astronomicznego

8 września

14:00 – 22:00 warsztaty, instalacje – Sala Konferencyjna Planetarium

19:00 – 22:00 pokazy VJ-ów na kopule, występy audiowizualne, filmy fulldome – Planetarium

Od 22:00 after party– klub Grawitacja

9 września

14:00 - 22:00 wideo ekspozycje w hallu, otwarte warsztaty, prezentacje – Sala Konferencyjna Planetarium

Wśród gwiazd festiwalu będą goście z kilkunastu państw i kilku kontynentów (Tajlandia, Australia, Stany Zjednoczone, Argentyna, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Węgry, Bułgaria i inne), m.in.: Devon Miles (Tajlandia), który występował na wielu festiwalach i imprezach z muzyką elektroniczną w całej Europie, jeden z ośmiu najlepszych VJ-ów w konkursie prestiżowego London International Music Fair. Kimberley Bianca (Australia) - australijska artystka intermediów, łącząca różne techniki: performance, poezję i sztukę cyfrową z osobistymi doświadczeniami, które zebrała żyjąc na trzech kontynentach. Shiny Toys (Niemcy) - Jan Ehlen i Jerry Jerome, twórcy festiwalu eksperymentów audiowizualnych organizowanego w Zagłębiu Ruhry. Vargasz (Węgry) - jeden z liderów sceny VJ-skiej na Węgrzech, podczas Space VJ Meeting poprowadzi interaktywne warsztaty i zaprezentuje filmy w technice fulldome. Andreas Karaulanis i Katerina Liana (Grecja), którzy łączą muzyczno-wizualne przedstawienie z tańcem. Swoje projekty zaprezentują także polscy VJ-e m.in.: Diablos, Neonbreaker, Fisz i polsko-czeski kolektyw Podaj Kabel (Olila, Jooska, Malaga, Gibi, MyShoot).

Wyjątkową atrakcją SPACE VJ MEETING będzie połączenie sztuki VJ-skiej z ich nowoczesną prezentacją. Olsztyńskie planetarium posiada cyfrową technologię fulldome, która służy do pokazywania materiałów wideo w olbrzymiej rozdzielczości (poza Olsztynem w Polsce wykorzystuje ją tylko warszawskie Centrum Nauki „Kopernik”), co pozwala tworzyć – interaktywnie i na żywo - ruchome obrazy, wypełniające całą kopułę w technice wideo (nazwa fulldome tak jak PAL lub HD- to określenie rozdzielczości obrazu wideo).

Podczas festiwalu odbędzie się konkurs dla artystów biorących udział w SPACJE VJ MEETING na przygotowanie klipu promocyjnego sztukę audiowizualną. Nagrodą będą programy resolume arena i resolume avenue do VJ-owania, których łączna wartość wynosi ponad 4 tysiące złotych.

Cztery festiwalowe dni i noce, to pokazy VJ-skie, towarzyszące im sety DJ-skie, występy audiowizualne, instalacje oraz warsztaty. Udział w SPACE VJ MEETING jest bezpłatny – dla artystów i publiczności. Organizatorzy: Jarosław Bałabański (VJ Diablos) i pochodzący z Belgii Bjorn Samson (twórca VJ Forum International) chcą rozwijać społeczność uczestników tego „kosmicznego spotkania”. Pierwsza edycja Space VJ Meeting odbyła się w dniach 1-4 marca 2012 r. Wystąpiło 38 artystów z 12 krajów świata, m.in. z USA, Australii i Iranu.

Więcej na stronie internetowej festiwalu: www.spacevjmeeting.net .

Kampania „Warmia: Rebelia Kultury” to cykl artystycznych wydarzeń pokazujących, że Warmia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kulturalnie miejsc w Polsce. Przez 4 miesiące, od początku lipca do końca października, odbywa się tam: 10 festiwali, 50 koncertów, 2000 godzin warsztatów, z udziałem 100 artystów z kilkunastu krajów. Prezentują: muzykę, street art, performance, film, design czy literaturę. Dotychczas w ramach kampanii odbyły się: street-artowy Bruk Festival, alternatywny Dobremiastock Rebel Festival, poświęcona muzyce basowej Rebelia Niskich Tonów (Bass Days Poland). Podróż po Warmii rozpoczęło mobilne astrolabium, trwa także akcja popularyzująca czytelnictwo - Rebelia Czytania.


Podziel się tym newsem ze znajomymi...
Wykop.pl Blip.pl
Facebook.com Twitter.com Flaker.pl Delicious.com Powiadom znajomego
« Powrót Komentarze:

Nowości płytowe Koncerty Konkursy - zgarniaj nagrody!