Newsy

Muzyka i komiks - sprawdź Apaczy z Wolnej Vvoli!

Muzyka i komiks - sprawdź Apaczy z Wolnej Vvoli!

Środa, 28 sierpnia 2013
Autor: moniska


„Zawieszony” to tytuł nowej kompozycji zespołu Apacze z Wolnej Vvoli, formacja po raz kolejny promuje utwór specjalnie przygotowanym komiksem. Do „Zawieszonego” powstaje także klip, którego premiera już 31 sierpnia!


 

 

Połączenie zamiłowania do muzyki oraz rysowania komiksów to z pewnością innowacyjne podejście do zespołowych perypetii. Obrazkowa, choć i nie oszczędna w słowa, forma pojawia się regularnie na facebooku  Apaczy z Wolnej Vvoli (https://www.facebook.com/apaczezwolnejvoli). Autorem komiksów jest lider zespołu Szaw Vel Płóciennik. Do tej pory zostały wydane dwa numery jednostronicowego wydawnictwa, zobaczyć można już nr 3-ci opowiadający, jak zapowiada twórca, m.in o najnowszej noweli graficznej, a także o nadciągającym hicie dyskotek zombie. tj. nowej kompozycji Apaczy  zatytułowanej „Zawieszony”. W ostatni weekend odbyły się zdjęcia do klipu, który będziecie mogli zobaczyć  już 31 SIERPNIA.  

 

 

 

 

Szaw Vel Płóciennik, a właściwie Paweł Płóciennik, to wszechstronny artysta. Kilka miesięcy temu została wydana jego pierwsza oficjalna płyta nakładem Fonografiki, na której ukazały się utwory z pogranicza alternatywy, popu, reggae, punk rocka i bluesa. Najnowszy projekt jest zbiorem utworów, które ukazały się na nielegalnie wydanych produkcjach artysty – „Apacz Z Wolnej Vvoli”, „Viosna Mixtape” oraz „Taniec Słońca”. Nakład płyt rozchodził się w ramach spontanicznych akcji organizowanych przez wokalistę np.: „Dobre Słowo W Cenie” lub „ZaApaczuj i Zanuć Dalej!”.

„Gorzki wiatr”: http://www.youtube.com/watch?v=k0OrM12w7ys

Dobre przyjęcie poprzednich projektów muzycznych, skłoniło Płóciennika do przypomnienia o sobie polskim fanom muzyki alternatywnej. Kompilacja dotychczasowych albumów oraz nowe aranżacje znanych już utworów, z pewnością nada płycie świeżego charakteru i nieprzeciętnej jakości.

Podczas tworzenia wcześniejszych albumów, w latach 2011-2012, Szawłowi towarzyszyli Bracia Truong. Obecnie ich miejsce zajęli: Janusz Rutkowski, Tomasz Jan Hinz oraz Łukasz Bytner, tworząc formację koncertową - Apacze Z Wolnej Vvoli.

Jego pierwsza, oficjalna płyta, na której prezentuje utwory z pogranicza alternatywy, popu, reggae, punk rocka i bluesa ukazała się nakładem Fonografiki kilka miesięcy temu.

Warto śledzić poczynania Apaczy na ich FB: https://www.facebook.com/apaczezwolnejvoli


Podziel się tym newsem ze znajomymi...
Wykop.pl Blip.pl
Facebook.com Twitter.com Flaker.pl Delicious.com Powiadom znajomego
« Powrót Komentarze:

Nowości płytowe Koncerty Konkursy - zgarniaj nagrody!